Επιτυχίες και μετάλλια για το ΝΟΛ στη Θεσσαλονίκη!

524

Δυναμική παρουσία με αρκετές διακρίσεις και μετάλλια ήταν ο απολογισμός για την ομάδα του ΝΟΛ που βρέθηκε τις προηγούμενες ημέρες (14-19 Ιουλίου) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στην Κολύμβηση, στη Θεσσαλονίκη και το Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.
Ο πρόεδρος της ομάδας κ. Γιώργος Κατσαντώνης ήταν αρχηγός αποστολής και βοήθησε τα μέγιστα ώστε όλα να κυλήσουν ομαλά κατά την διαμονή των 37 αθλητών μας στους αγώνες. Μαζί του ήταν και η έφορος της αγωνιστικής ομάδας κ. Σούλα Πιλάτου που βοήθησε τα μέγιστα.
Η ομάδα του ΝΟΛ ευχαριστεί τον προπονητή μας κ. Ζήση Οικονόμου και την βοηθό του κ. Νικολέτα Κωστομοίρη για την άψογη παρουσία τους στους αγώνες, αφού βοήθησαν τα μέγιστα όλους τους αθλητές.
Ο ΝΟΛ δουλεύει μεθοδικά και προσπαθεί καθημερινά με τους άξιους προπονητές που διαθέτει στο δυναμικό του να δημιουργήσει όλο και καλύτερους αθλητές.
Θετικότατο ήταν το πρόσημο και στους αγώνες της Θεσσαλονίκης με το ΝΟΛ να δείχνει πως έχει άξιους αθλητές που με την κατάλληλη δουλειά έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους. Η ομάδα μας απέσπασε την 12η θέση στους αγώνες σε σύνολο 160!
Πρωτιά για τον αθλητή μας Γιώργο Μουστάκα, δεύτερη θέση για την Ειρήνη Νάτσιου και τρίτη θέση για τον Κωνσταντίνο Κατσαντώνη.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες:
Μετάλλια
1. Μουστάκας Γιώργος 1ος 200 πετ., 9ος 400 ελ., 10ος 100 πετ.
2. Νάτσιου Ειρήνη 2η 1500 ελ., 4η 200 πετ., 6η 200 ματ.
3. Κατσαντώνης Κωνσταντίνος 3ος 50 υπτ., 6ος 100 υπτ., 9ος 50 πετ.
8αδες – Τελικοί
1. Νισύριος Ιωάννης 4ος 1500 ελ., 6ος 800 ελ., 8ος 200 ματ.
2. Λιάκου Έλλη 5η 200 ματ., 6η 400 ματ., 8η 1500 ελ.
3. Νανούλη Ελένη 5η 400 ελ., 7η 200 ελ., 8η 100 ελ.
4. Θεόδωρης Παναγιώτης 5ος 400 ματ., 9ος 200 πρ., 16ος 100 πρ.
5. Γκιντέρσος Ιωάννης 7ος 1500 ελ., 10ος 200 ματ., 12ος 400 ματ.
6. Μίχου Ευαγγελία 7η υπτ., 12η 200 υπτ., 16η 50 υπτ.
7. Γροζίδου Δέσποινα 8η 200 ελ., 10η 200 ματ., 10η 400 ματ.
8. Μανίδη Έφη 8η 1500 ελ., 14η 400 ελ.
16αδες – Μικροί Τελικοί
1. Λαζαρίδη Κωνσταντίνα 11η 50 υπτ, 13η 100 υπτ. , 15η 200 υπτ.
2. Δημηροπούλου Ελένη 12η 50 υπτ 12η 100 υπτ, 14η 200 υπτ.
3. Ζαγκότης Δημήτριος 13ος 50 πετ.
4. Γκιντέρσος Ορέστης 13ος 200 πρ.
5. Νιανοπούλου Ζωή 13η 200 πετ.
6. Ζαβλανός Ιωάννης 15ος 100 υπτ, 15ος 200 υπτ.
7. Γελαλής Νίκος 16ος 200 πετ.
Ομαδικοί – 8αδες
1. Παγκορασίδες Β. (Νάτσιου Ε., Μίχου Ε., Λουτρίδη Α., Κωτσάκη Σ.). 6ες 4Χ200 ελ. – 7ες 4Χ100 ελ.
2. Παμπαίδες Β. (Γελαλής Ν., Τσιμπίδας Γ., Ζαβλανός Ι., Κουφοδήμος Αθ.). 7οι 4Χ100 Μικτή Ομάδ.
3. Παίδες (Γκιντέρσος Ι., Κωστόπουλος Θ., Μουστάκας Γ., Κατσαντώνης Κ., Σακελλαρίου Γ.) 8οι 4Χ200 ελ. 8οι 4Χ100 Μικτή Ομαδική.
4. ΠΑΓΚ – ΠΑΜΠ Β (Νάτσιου Ε. Μίχου Ε. – Τσιμπίδας Γ. , Γελαλής Ν.) 8οι 4Χ100 Μικτή Ομαδική mix.
Συμμετοχές
Λουτρίδης Ιωάννης, Σακελλαρίου Γιώργος, Κωστόπουλος Θωμάς, Σινάνι Άγγελος, Κατσαντώνης Δημήτριος, Κουφοδήμος Αθανάσιος, Τσιμπίδας Γεώργιος, Τόπη Στυλιανή, Μπεζάτι Σοφία, Ζμπήτα Χριστίνα, Μπουντίνου Παρασκευή, Μπουντίνου Μαρία, Ψύλλα Ιωάννα, Νιανοπούλου Κωνσταντίνα, Σουλούκου Ευαγγελία, Λουτρίδη Αναστασία, Κωτσάκη Σοφία, Βολιώτη Γαλήνη, Γρούτσου Ειρήνη.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here